Reede, august 29

Maalt ja pohladega

Mütofest oli. Kummaline mütokas see aasta. Bilbo kapsaviin. Saun ja alasti söllis ujumine. Hiietants.
Kõrts – muusika. Neljapäeval pidasime kõrtsis Pille sünnipäeva. Lastešampuse ja poekoogikesega. Kohustuslik sünnipäevalauluke ka muidugi, aga torupillide saatel. Arrjuhha.

Lodjaga sõitsime. Mina esimest korda. Väga ilus oli. Eemal Tartu kohal sähvisid pimeduses välgud, tõmmati lõõtsa, lauldi ja tantsiti. Turjal mütokaväsimus, jooksime pärast allesjäänud inimestega sauna ja Emajõe vahet. Enne sauna kuulasime Anna ja ühe mehega Svjatra Vatra uut plaati. Hästi kõlas. Väga hästi. Õhus oli muusikat, mis tantsis lodja seintelt tagasi. Hiljem jõime lodjas hansat ja laulsime kuni uni viis mu kiike magama. Seda ka, et lonks hansat(50 kraadi) ja mett peale on huvitav kombinatsioon. Kerlikene, sa olid mõtteis ikka meiega kaasas.

Tartus millalgi tegime Pillega Prantsuse Stiilis Pannkooke. Rauli kiliseva-koliseva rattaga hilisõhtul piima järele sõita oli üks põnev ettevõtmine minu jaoks. Läbi porilompide ja mäest alla ja siis oinäe see tänav läheb ka mäest alla.

Otepääl oli üks perversne kruus. Kaks tükki tegelikult. Uputasime öösel mingi hetk sauna ja järve vahel ühe parve moodi asja järvesügavustesse ära. Kogemata, Piinlik. Naljakas ja siis jälle piinlik.

Maal sadas, sadas, sadas öösel sadas päeval sadas, sadas, sadas. Lugesin lakas heintel raamatuid, plödistasin kummikutes ringi, ajasin lehma ja vasika õhtuti hainamaalt koju, puhastasin seeni, puhastasin seeni, puhastasin seeni, sõin seeni, küpsetasin vanaemale-vanaisale, jooksin koeraga ringi, istusin toas ja ootasin vihma lõppu. Hommikul kell viis on nii pime. Miskipärast mäletan, et eelmisel aastal samal kellaajal sõin ma hommikuse päikesetõusu-uduvine keskel keset tühja sõiduteed kassiga jogurtit.

Suve viimane vaatus tuleb nüüd.

1 kommentaar :

punapea ütles ...

ma just käisin vanaema juures pohli korjamas. (aga mitte seda ei tahtnud ma öelda)
vaid seda, et mulle miskipärast väga sümpatiseerivad su kirjutised (yeah i love yer text-typing skills) :D