Teisipäev, august 17


Nii hea on kodus olla. Ma olen kaks päeva kodus istunud ja lihtsalt olesklenud. Eile käisime pere ja onulastega mere ääres. Tumeroheline oli vesi ja Naissaar paistis päikeseloojangu käes nagu kummituslik mets.
Ma olen selle aasta jooksul lugematul arvul kordi unistanud kodus olemisest. Oma kodus terrassil raamatut lugeda ja kassile pai teha. Öösiti üleval passida ja head muusikat kuulata. Kooki küpsetada. Või õega õhtul saunas käia ja Klassika raadiot kuulata. Hommikul jogurtit juua ja ajalehte lugeda. Mul on siin kodus olles alati nii eestilik tunne. See kõlab veidralt, aga ehk keegi, kes on eemal elanud, saab aru, mida ma mõtlen. Näiteks, et külmkapis on eesti toit ja hiiglaslik raamaturiiul on eestikeelseid sõnu täis! Vali, mida tahad. Kui oled kaua ära olnud, on see nii hea ja turvaline tunne.

2 kommentaari :

Anonüümne ütles ...

Ma mõtlesin, et järsku sa tahad teinekord mulle külla tulla? Tuled vaatad mu kisakõrid üle :) Kas sul mu number on alles?

Elo ütles ...

Jaaa, mul oli täiesti plaanis sind külastada! Aga mul pole su numbrit enam. Mul miskipärast kustutas telefon pooled eesti numbrid ära.